به وب سایت انجمن لرستانیهای مقیم تهران خوش آمدید.

نوروز96 پل کشکان امامزاده ابراهیم قلعه فلک الافلاک مسجد جامع امامزاده قاسم سراب کهمان آب سفید غار میرملاس پل پلدختر

نوروز96

اعضای محترم انجمن، لرستانی های ارجمند، هم میهنان گرامی فرارسیدن نوروز باستانی که در کشور ما به ویژه زادگاه عزیزمان لرستان با جلوه های بی نظیری از زیبایی و دگرگونی و رویش نشاط انگیز و امیدوارکننده همراه است، بر شما مبارکباد.به منظور تجدید دیدار و به رسم هرساله انجمن لرستانیهای مقیم تهران برنامه دیدار نوروزی سال 1396 را به شرح زیر برنامه ریزی کرده است: دیدارنوروزی انجمن لرستانیهای مقیم استان تهران برگزار میشود.زمان:جمعه96/1/25ساعت16الی18مکان:تهران بزرگراه ستاری نبش فردوس شرق مجتمع فرهنگی امام علی(ع) . لطفا با همراه داشتن کارت عضویت راس ساعت مقرر حضور بهم رسانید.هیات مدیره انجمن.

پل کشکان

پل کشکان در شهرستان دوره و بر روی رودخانه‌ای با همین نام یعنی رود کشکان ساخته شده است. کاربرد این پل اتصال راه باستانی شهر شاپورخواست به مناطق غرب استان لرستان و سپس کرمانشاه بوده است در متون تاریخی به این پل اشاره شده و از آن با نام کژکی یاد شده است. طول پل حدود ۱۹۸۴ متر و عرض هر یک از دو چشمه شرقی پل ۸۴۰/۲۳ متر است. پل دارای ۱۲ طاق پل بوده که متأسفانه سه دهنه از این طاق پل‌ها تخریب شده و مابقی طاق پل‌ها همچنان پابرجا هستند. ارتفارع پل در بالاترین نقطه به ۲۶…

امامزاده ابراهیم

امامزاده ابراهیم (ع) یکی از مهمترین جاذبه های مذهبی شهرستان دلفان در استان لرستان می باشد.امامزاده ابراهیم (ع) معروف به بابابزرگ هر ساله به ویژه در فصل بهار و تابستان آماده پذیرایی و استقبال از زائران و گردشگران از استان های لرستان ، همدان ، ایلام ، کرمانشاه و دیگر استانهای همجوار بوده که برای شفاعت و تسکین دردهای خود به بارگاه ملکوتی این امامزاده عظیم الشان مشرف می شوند.مقبره این امامزاده در میان کوه‌های سربه فلک کشیده مهراب و سرکشتی واقع شده که طبیعت سحر آمیز آن با درختان انبوه بلوط چشم هر دوستدار طبیعت را نوازش می کند.

قلعه فلک الافلاک

یکی از قلعه های تاریخی و زیبا و صاحب نام در ایران قلعه فلک الافلاک است.در واقع این قلعه زیبا و دیدنی با 5300 متر مربع مساحت بر فراز تپه ای در مرکز شهر خرم آباد، با چشم اندازی فوق العاده زیبا قرار دارد.بهتر است بدانید که حریم این تپه باستانی، از شرق و جنوب غربی به رودخانه خرم آباد و از غرب به خیابان و محله دوازده برجی و از سمت شمال به خیابان فلک الافلاک محدود می شود.در واقع نام قدیم آن که به دوران ساسانیان بر می گردد، دژ شاپور خواست بوده و دارای 8 برج مدور…

مسجد جامع

 مسجد جامع بروجرد از نخستین مساجد ساخته شده در ایران است که در قرون دوم تا سوم هجری در این شهرستان بنا شده است. این مسجد از منظر معماری و قدمت، از بناهای منحصر به فرد استان لرستان و شهر بروجرد است که به اعتراف باستان‌شناسان در اصل بر روی یک آتشکده بنا شده است.معماری مسجد جامع بروجرد معماری منحصر به فرد و یکی از شاهکارهای تاریخی معماری کشور است که هم ویژگی‌های معماری اسلامی و هم معماری باستانی ایران  را در خود جای داده است.گنبد خانه این مسجد در ضلع جنوبی واقع شده که از بخش‌های قدیمی‌تر بنا است…

امامزاده قاسم

امامزاده قاسم (ع) یکی از بناهای تاریخی استان لرستان در غرب ایران است که قدمت آن به قرن هشتم هجری و دوره ایلخانی می‌رسد.این آرامگاه، در روستای امامزاده قاسم (ع) در دهستان چاپلق (گاپله) از توابع شهرستان ازنا و در دشت جاپلق واقع شده است.بنا به اظهارات محلی نام این روستا در زمان ساسانیان، کنده سپید بوده است که احتمالاً این نام برگرفته از جغرافیای آن محل است. بانی ساختمان امامزاده، تاجری ایرانی بنام سید میر نظام‌الدین احمد مدنی بوده است که این نام در بعضی از وقفنامه‌ها وجود دارد.یکی از زیباترین مکان‌های زیارتی لرستان که آب‌وهوای آن نیز برای…

سراب کهمان

منطقه باستانی و گردشگری کهمان در شمالی‌ترین نقطه لرستان و شهرستان سلسله قرار دارد، یکی از دره‌های بسیار زیبا و درعین‌حال پرآب و باستانی در سطح کشور است.گردوهای سر به فلک کشیده، طبیعت بکر، یخچال‌های دائمی، غارهای متعدد و ارتفاعات جذاب و دیدنی، داروهای گیاهی بسیار نادر و کمیاب، چشمه‌سارهای فراوان و پرآب، طراوت و خنکی و آب‌وهوای بی‌بدیل آن روح هر انسانی را اسیر نفس خودکرده است.این عظمت تا جایی است که پادشاهان و کیان‌ها را، از جلوس در بطن خود به حال خویش واگذاشته تا آنجا که وجه‌تسمیه بزرگ‌ترین چشمه آن یعنی تخت شاه، تخت شاه را به‌قدری…

آب سفید

آبشار آب‌سفید یکی از آبشارهای شهرستان الیگودرز استان لرستان است. آبشار آب‌سفید معروف به عروس زیبای آبشارهای ایران می‌باشد. این آبشار در جنوب شرقی این استان و در دامنه کوه‌های زاگرس و در کنار کوه بلند قالی کوه در بخش بشارت زلقی از شهرستان الیگودرز قرار گرفته است و دسترسی به آن با جاده از شهر الیگودرز امکان‌پذیر است. آب این آبشار از دل تونلی در دل یک کوه سنگی بیرون می‌آید. ارتفاع آبشار ۷۰ متر و عرض تاج آن در فصل پر آبی حدود ۸ متر می‌باشد. این آبشار به رود رودبار لرستان می‌پیوندد و سرانجام به دز می‌ریزد.…

غار میرملاس

غار میرملاس در حدود 18کیلومتری شمال شرقی کوهدشت ، لرستان قرار دارد. نقاشی‌ها و نگاره‌هایی بر دیواره‌های جنوبی و شمالی این غار باقی مانده است که بیشتر صحنه‌هایی از رزم، شکار، انسان و حیوان را نشان می‌دهد. نقوش حیواناتی چون گوزن، گاو، سگ، روباه و خصوصا اسب و سوار در حال تیراندازی و شکار و موضوعات رزمی با رنگ‌های قرمز و سیاه بر دیواره این غار نقش بسته است. اندازه صورت‌ها در نگاره‌های سنگی میرملاس بین ۱۰ تا ۳۰ سانتیمتر و اغلب با نقش‌های حیوانات به صورت نیمرخ است.نفاشی های روی این غار فاقد هرگونه پوشش و محافظ می باشد.…

پل پلدختر

پل‌دختر که احتمال می‌رود متعلق به دوره ساسانیان باشد و برخی دلیل نام‌گذاری آن را به پل‌دختر، منتسب دانستن پل به نام ایزد بانو آناهیتا می‌دانند. این پل تاریخی در ورودی شهر پلدختر در جنوب استان لرستان قرار دارد. بنای آن در قرن چهارم هجری قمری مورد مرمت قرار گرفته است. هم‌اکنون تنها یک دهانه از طاق‌های آن برجا مانده و جاده شماره ۳۷ از زیر آن عبور می‌کند. این پل بی تردید در مسیر ارتباطی بین شهرهای شاپورخواست و جندی شاپور قرار داشته و از اهمیت راهبردی برخوردار بوده است.ارتفاع تنها طاق برجای مانده پل ۱۸ متر از سطح…

اساسنامه انجمن لرستانیها

بسم الله الرحمن الرحیم

اساسنامه انجمن لرستانی های مقیم استان تهران


مقدمه :
توسعه ی نامتعادل منطقه ای و رشد ناموزون اقتصادی در دهه های اخیر موجب جابجایی گسترده ای از جمعیت شده و روند و جهت این جابجایی از مناطق عقب مانده به سوی مناطق پیشرفته تر بوده است. استان لرستان که از نظر منابع طبیعی، اقلیم، موقعیت جغرافیایی و ارتباطی، پتانسیل نیروی تحصیلکرده و متخصص دارای استعداد و توانایی انکار نشدنی است؛ متاسفانه به دلایل تاریخی، اداری و اقتصادی از مناطق قلمداد می شود. همین امر موجب گریز نیروهای کارآمد و سرمایه ای از استان گردیده است و توانایی های بالقوه استان بدون بهره گیری کامل از حداکثر ظرفیت باقی مانده است. این وضع به همراه مدیریت ضعیف غیر بومی سازمان اداری استان، دور بسته ای از محرومیت و گریز منابع، به ویژه نیروی انسانی کارآمدرا موجب گردیده است.
مردم غیور، دلسوز، وطن دوست و آگاه لرستان؛ همواره با درک و لمس این وضع از عقب ماندگی زادگاه دلاورخیز و مستعد خود رنج برده اند و تک تک تلاشهایی در جهت بهبود وضع استان انجام داده اند، که متاسفانه بدون ساماندهی و بسیج عمومی ، بهبود وضعیت فعلی از طریق تلاشهای پراکنده و محدود فردی امکان پذیر نخواهد بود .
بارها به وسیله ی پیشکسوتانی، کوشش شده است برای رهایی از این وضع، نهادهایی متشکل از علاقه مندان و دلسوزان خارج از استان تشکیل شود که متاسفانه هر بار به دلایلی این تلاش ها به نتیجه ی مطلوب نرسیده اند. با این وجود ازعلاقه مندی به این نهادها و باور به اینکه چنین نهادهایی زمینه ای را برای خدمت به زادگاه عزیزمان و همدلی بیشتر خودمان در غربت خواهد شد، نه تنها کاسته نشده است بلکه روز به روز بر دامنه ی و شدت آن افزوده میگردد. رویداد دوم خرداد 1376 اعتقاد مردم ما را بر اهمیت و ضرورت مشارکت های مردم بیش از پیش نموده است. ایجاد تشکل ها را برای توسعه و عمران و رستگاری ملی به یک امر حیاتی تبدیل نموده به واقع علاقمندی مردم لرستان به مشارکت در چنین فضایی زمینه ی پیدایش انجمن لرستانی ها را فراهم نموده است. لذا هیئت مؤسسین با درک این شرایط و با آگاهی از موانع اصلی عدم موفقیت های قبلی، مصمم گردیدند؛ تا به منظور تلاش برای توسعه و عمران لرستان از طریق همکاری با یکدیگر و پرهیز از درگیر شدن در مسائل فرقه ای و طایفه ای و ایجاد وحدت و یگانگی برای تحقق توسعه و عمران استان انجمن لرستانی ها را تاسیس نمایند.
فصل اول – کلیات و اهداف
ماده 1 –  نام : نام تشکل انجن لرستانی ها است و در این اساسنامه به لحاظ رعایت اختصار انجمن نامیده می شود.
ماده 2 –  نوع فعالیت : کلیه فعالیت های انجمن غیر سیاسی و غیر انتفاعی بوده و ضمن رعایت کامل قوانین جمهوری اسلامی ایران، طبق این اساسنامه فعالیت خواهد نمود.
ماده 3 – محل : مرکز اصلی انجمن در تهران خیابان کریمخان، خیابان خردمند شمالی، کوچه ی دی ساختمان 139 شماره 27 واقع است (البته این آدرس تغییر کرده است) که در صورت لزوم میتواند بعد از موافقت نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در سایر نقاط داخل کشور شعبه، نمایندگی یا دفتر دایر نماید.
ماده 4 – تابعیت : انجمن تابعیت جمهوری اسلامی ایران را دارد. کلیه اعضای آن التزام خود را به قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی ایان اعلام میدارند و بنام انجمن حق فعالیت سیاسی یا وابستگی و ارتباط با احزاب و گروه های سیاسی نخواهند داشت.
ماده 5 –  مدت فعالیت : انجمن از تاریخ تاُسیس برای مدت نامحدود تشکیل می گردد.
ماده 6 – دارائی اولیه انجمن اعم از منقول و غیر منقول مبلغ یک میلیون ریال میباشد که توسط مؤسسین تماماَ پرداخت شده و در اختیار مؤسسه قرار گرفته است.
ماده 7 – هیئت مؤسس عبارتند از :
1.    آقای مهندس کریم ملک آسا
2.    آقای مهندس محمدرضا کوشکی
3.    آقای مهندس اکبر فرهی
4.    آقای سید ابراهیم موسوی نژاد
5.    آقای سید نعنت الله شاهرخی قلندر
6.    آقای مهندس اصغر رجب زاده
7.    آقای مهندس محمدرضا افشاریان
8.    آقای سید محمدجواد طاهری
9.    آقای مهندس رحمت الله خدایی
10.    آقای مهندس محمدرضا محمدخانی
11.    آقای مهندس عیسی علی پناهی


تبصره * هیأت مؤسس انجمن بعد از تأسیس انجمن و معرفی هیئت مدیره از بین خود و یا دیگران مسئولیتی در قبال انجمن نخواهند داشت.
ماده 8 – اهداف انجمن لرستانی ها عبارتند از :
1.    همکاری در جهت شناخت محرومیت ها و نارسایی های استان لرستان و ارائه پیشنهادات، طرح ها با استفاده از توانمندی های تخصصی و بالقوه نیروهای داوطلب و عضو.
2.    فراهم نمودن زمینه ی همکاری و همیاری اعضاء و برقراری ارتباط لازم به منظور تأمین نیازهای رفاهی و رفع مشکل مشروع فردی و خانوادگی، اجتماعی و اقتصادی آنها.
3.    همکاری علمی با مؤسسات اقتصادی غیرانتفاعی و صرف عواید احتمالی حاصل از این فعالیت ها برای انجام اهداف عام المنفعه استان و کمک به رشد استعدادهای انسانی و حمایت مادی و معنوی از محققین و مؤلفین و پژوهشگرانی که در راه توسعه استان فعالیت می نمایند.
4.    ارائه طرح های قابل اجرا در قالب طرح ه و برنامه های دولت جمهوری اسلامی.
5.    کمک به تأسیس تعاونی های چند منظوره غیرانتفاعی و کوشش برای فراهم آوری اعتبارات لازم در قالب قوانین دولت جمهوری اسلامی ایران.
6.    اقدام به جذب و جلب همکاری متخصصین به منظور همکاری در راستای اهداف انجمن.
ماده 9 – طرح ها و برنامه ها و سایر اقداماتی که در اساسنامه پیش بینی شده و به نحوی با وظایف یکی از وزارتخانه ها یا سازمان های دولتی ارتباط دارد پس از کسب موافقت و با نظارت وزارت خانه یا سازمان دولتی ذیربط به مرحله اجرا در خواهد آمد.
فصل دوم : ارکان
ماده 10 – ارکان انجمن عبارتند از :
الف – مجمع عمومی
ب – هیئت مدیره
ج – بازرسان
    الف – مجمع عمومی
ماده 11 – مجمع عمومی انجمن لرستانی ها عالی ترین مرجع تصمیم گیری در انجمن می باشد که به صورت عادی یا فوق العاده تشکیل می شود.
تبصره* فعالیت هیئت مدیره افتخاری خواهد بود.
ماده 12 – مجمع عمومی عادی سالی یکبار در اسفند ماه تشکیل خواهد شد. برای رسمیت جلسه حضور نصف بهخ علاوه یک اعضا و جهت تصویب هر موضوعی نیز رای موافقت اکثریت نصف به علاوه یک اعضای حاضر ضروریت دارد. در صورتیکه در دعوت نخست، اکحاصل نشد، جلسه ی دوم به فاصله ی پانزده روز تشکیل و با هر تعداد حاضر جلسه رسمیت خواهد یافت.
تبصره* مجمع عمومی عادی ممکن است به صورت فوق العاده و در هر زمان بنا به تقاضای هیئت مدیره یا بازرسین تشکیل گردد.
ماده 13 – وظایف مجمع عمومی عادی عبارتند از :
1.    انتخاب اعضای هیئت مدیره و بازرسان ( اصلی و علی البدل ).
2.    استماع و رسیدگی به گزارش هیئت مدیره و بازرس یا بازرسان.
3.    تعیین خط و مشی کلی .
4.    بررسی و تصویب پیشنهادات هیئت مدیره.
5.    تصویب ترازنامه و بودجه.
6.    تعیین روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی ها و دعوتنامه ها.
تبصره * موضوع بندهای 2،3،6 بایستی کتباّ به مجمع ارائه شده و به عنوان سند در انجمن نگهداری می شوند.
ماده 14 – مجمع عمومی فوق العاده با درخواست  هیئت مدیره یا بازرس یا بازرسان تشکیل خواهد شد.
تبصره 1 * دعوت برای مجمع عمومی فوق العاده مکتوب بوده و از طریق پیامک و حداقل دو هفته پیش از تشکیل آن به اطلاع اعضاء خواهد رسید.
تبصره 2 * مجمع عمومی فوق العاده جهت رسمیت همان شرایط مجمع عادی را خواهد داشت.
تبصره 3 *تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده با حداقل 3/2 آرای موافق از تعداد حاضر در جلسه معتبر خواهد بود.
ماده 15 – وظایف مجمع عمومی فوق العاده :
1.    تصویب تغییرات در مفاد اساسنامه.
2.    بررسی و تصویب انحلال.
3.    عزل هیئت مدیره.
ماده 16 – مجامع عمومی توسط هیئت رئیسه ای مرکب از یک رئیس و یک منشی و دو ناظر اداره می شود.
تبصره 1 * اعضای هیئت رئیسه با اعلام و قبولی نامزدی خود در مجمع انتخاب خواهند شد.
تبصره 2 * اعضای هیئت رئیسه نباید از بین کاندیداهای هیئت مدیره وبازرسان باشند.
  ب – هیئت مدیره
ماده 17 – انجمن درای هیئت مدیره متشکل از 5 نفر عضو اصلی، 2 نفر عضو علی البدل و 2 نفر بازرس خواهد بود.
تبصره 1 * جلسات هیئت مدیره با حضور اکثر اعضا رسمیت یافته و تصمیمات متخذه با اکثریت آرای موافق اعتبار خواهند یافت.
تبصره 2 * شرکت اعضای هیئت مدیره در جلسات آن ضروری است و غیبت هریک از اعضا بدون عذر موجه و بدون اطلاع قبلی تا سه جلسه متوالی در حکم استعفای عضو غایب خواهد بود.
ماده 18 – در صورت اسعفا یا فوت یا سلب شرایط از هریک از اعضای هیئت مدیره عضو علی البدل برای مدت باقمانده هیئت مدیره بجای عضو اصلی انجام وظیفه خواهد کرد.
ماده 19 – هیئت مدیره علاوه بر جلساتی که به طور مرتب و حداقل هر ماه یکبار تشکیل خواهد داد؛ بنا به ضرورت با دعوت کتبی یا تلفنی رئیس تشکیل جلسه فوق العاده خواهد داد. فاصله بین ارسال دعوتنامه و یا تلفن و تشکیل جلسه هیئت مدیره حداقل سه روز خواهد بود.
ماده ۲۰ – اعضاء هیئت مدیره حداکثر تا یک هفته بعد از انتخاب شدن تشکیل جلسه  داده و از بین خود یک نفر رئیس و یک نفر خزانه دار انتخاب خواهند نمود. حدود اختیارات آنها را آئین نامه مشخص می نماید .
ماده ۲۱ – هیئت مدیره برای مدت یک سال انتخاب خواهند شد. انتخاب مجدد هیئت مدیره برای دوره های بعدی بلا مانع بوده و هیئت مدیره موظف است حدااکثر دو ماه قبل از پایان تصدی خود، نتیجه ی انتخابات را به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اعلام خواهد نمود.
ماده ۲۲ – هیئت مدیره نماینده قانونی انجمن بوده و وظایف و اختیارات آن به شرح ذیل است.
حفظ و حراست اموال منقول و غیر منقول، رسیدگی به حسابهای انجمن، پرداخت و وصول مطالبات، اجرای مصوبات مجامع عمومی، افتتاح حساب در بانک ها، انجام تشریفات قانونی، تعقیب جریانات قضایی و مالیاتی و ثبتی در کلیه مراحل قانونی در محاکم تعیین حکم و تعیین وکیل و عزل آن، قطع و فصل دعاوی از طریق سازش و درصورت اقتضاء تفویض و واگذاری تمام یا قسمتی از اختیارات خود به هر شخص دیگر اعم از حقیقی یا حقوقی با حق توکیل. به طور کلی هیئت مدیره می تواند هر اقدام و معامله ای را که ضروری بداند درمورد نقل و انتقال اموال منقول و تبدیل به احسن یا رهن گذاری و فک رهن و استقراض به استثنای فروش اموال غیرمنقول که مستلزم تصویب مجمع عمومی می باشد به نام انجمن انجام دهد.
تبصره ۱ * کلیه اسناد و اوراق بهادار و تعهدوار با امضای رئیس هیئت مدیره و خزانه دار و با مهر معتبر خواهد بود.
تبصره ۲ *‌ جز درباره ی موضوعاتی که به موجب مفاد این اساسنامه اخذ و تصمیم و اقدام درباره ی آنها در صلاحیت خاص مجمع عمومی است، هیئت مدیره کلیه اختیارات لازم برای اداره ی امور را مشروط بر رعایت حدود اهداف انجمن دارا می باشد.
تبصره ۳ * هیئت مدیره می تواند از بین خود یا خارج یک نفر حقیقی را به مدیریت عامل انتخاب نموده و حدود اختیارات او را تعیین نماید ، مدیر عامل در حدود اختیاراتی که از طرف هیئت مدیره به وی تفویض می گردد نماینده موسسه محسوب شده و از طرف موسسه حق امضا را دارد.
تبصره ۴ * اگر مدیرعامل عضو هیئت مدیره باشد دوره ی مدیریت عامل وی از مدت عضویتش در هیئت مدیره بیشتر نخواهد بود.
       ج – بازرسان
ماده ۲۳ – مجمع عمومی یک نفر را به عنوان بازرس اصلی و یک نفر را به عنوان علی البدل انتخاب میکند.
تبصره * انتخاب مجدد بازرسان بلامانع است.
ماده ۲۴ – وظایف بازرس یا بازرسان به شرح زیر است :
•    بررسی کلیه اسناد و اوراق مالی و تهیه گزارش برای مجمع عمومی.
•    مطالعه گزارش سالانه هیئت مدیره اعم از مالی و غیرمالی و تهیه گزارش سالانه هیئت مدیره اعم از مالی و تهیه گزارش عملکرد برای مجمع عمومی.
•    گزارش هرگونه تخلف هیئت مدیره از مفاد اساسنامه به مجمع عمومی.
تبصره * بازرس میتواند بدون داشتن حق رای در جلسات هیئت مدیره شرکت کند.
ماده  ۲۵ – کلیه اسناد و مدارک انجمن اعم از مالی و غیرمالی در هر زمان بدون قید و شرط بوسیله ی هیئت مدیره انجمن باید جهت بررسی در دسترس بازرس یا بازرسان قرار گیرد.
فصل سوم : بودجه و مواد متفرقه
ماده ۲۶ – بودجه  انجمن از طریق جمع آوری هدایا، اعانات، قبول وصیت و وقف و کمک اعضا تامین می شود.
ماده ۲۷ – درآمد و هزینه های انجمن در دفاتر قانونی ثبت و شرح بیلان آن در پایان هر سال مالی به نیروی انتظامی ذیربط ارائه خواهد شد.
تبصره ۱ * کلیه وجوه مازاد بر هزینه های انجمن در حساب مخصوصی بنام انجمن نزد یکی از بانک های رسمی کشور جمهوری اسلامی ایران نگه داری خواهد شد.
تبصره ۲ * سال مالی انجمن منطبق بر سال شمسی بوده و همواره به پایان اسفند ماه ختم میشود.
ماده ۲۸ – آئین نامه اجرای این اساسنامه بعد از تصویب هیئت مدیره و تائید نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران قابل اجرا خواهد بود .
ماده ۲۹ – کلیه مدارک، پرونده ها و نوشته ها در دفتر مرکزی انجمن نگه داری می شوند.
مکاتبات رسمی انجمن به امضاء رئیس هیئت مدیره و در غیاب او نایب رئیس هیئت مدیره و مهر خواهد شد.
تبصره * مصوبات و صورت جلسات انجمن و هیئت مدیره در دفاتر مخصوص به ترتیب تاریخ ثبت و به امضای اعضای ذیربط خواهد رسید.
ماده ۳۰ – هرگونه تغییری در مفاد اساسنامه و ارکان موسسه در صورتی معتبر است که به تایید ناحیه انتظامی ذیربط رسیده باشد.
ماده ۳۱ – محل موسسه و اقامتگاه اعضای هیئت مدیره و اشخاص صاحب امضا و تغییرات بعدی آن باید به اطلاع ناحیه انتظامی ذیربط برسد و مادامیکه اطلاع داده نشده استناد به آن معتبر نخواهد بود.
ماده ۳۲ – انجمن دارای مهر و آرم مخصوص خواهد بود که متن آن با تصویب هیئت مدیره و مجوز ناحیه انتظامی ذیربط تهیه خواهد شد.
تبصره * هیئت مدیره در حفظ و حراست از مهر و آرم انجمن مسئولیت قانونی دارد.
ماده ۳۳ – انحلال : در صورت انحلال انجمن مجمع عمومی فوق العاده هیئت تصفیه ای انتخاب و این هیئت موظف خواهد بود پس از اداء دیون و وصول مطالبات نسبت به واگذاری اموال و املاک به یکی از موسسات غیر انتفاعی داخل کشور با نظر ولی فقیه یا نماینده ی ایشان و با موافقت وزارت کشور و با نظارت وزارت امور اقتصادی و دارائی اقدام نماید. همچنین هیئت مذکور موظف است یک نسخه  از شرح کامل اموا و املاک گزارش شده را به نیروی انتظامی ذیربط ارسال دارد.
ماده ۳۴ – انتشار هرگونه مطبوعه ای بعد از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تحصیل پروانه انتشار با رعایت کامل قانون مطبوعات انجام می شود.
ماده ۳۵ – این اساسنامه مشتمل بر سه فصل و ۳۵ ماده و ۱۷ تبصره در نشست مورخ................... هیئت موسس به تصویب رسید./ب


محل امضاء هیئت موسس

با عضویت در انجمن لرستانیها در فعالیت های داوطلبانه انجمن مشارکت نمایید..

سایت های دولتی استان

درباره ما

انجمن لرستانیهای مقیم تهران سازمانی مردم نهاد و متکی بر اعضاست

عضو مهمترین رکن انجمن است..... بیشتر

راه های تماس

تلفن : 02177809720
ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
10 الی 17 دفتر انجمن
آدرس سایت انجمن
انجمن لرستانیهای مقیم تهران